Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek pijany z kółkiem

Data publikacji 04.02.2014

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 16-latek, który kierował daewoo. Nieletni został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców przy ulicy Otwockiej. 16-latek tłumaczył policjantom, że zabrał kluczyki od pojazdu i chciał pojechać do sklepu po alkohol. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili 16-latkowi czyn karalny dotyczący prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. Dalej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Było po 22.00. Stołeczni wywiadowcy, w trakcie służby na Pradze Północ, spostrzegli jadące daewoo. Pojazd co chwilę zatrzymywał się i ponownie ruszał. W trakcie kontroli, okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 16-latek, który był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że nieletni miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieletni tłumaczył policjantom, że zabrał kluczyki od pojazdu i chciał pojechać do sklepu po alkohol.

16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili nieletniemu czyn karalny dotyczący prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, że nieletni przebywał na przepustce z placówki wychowawczej, już do niej powrócił. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ea/ms
 

Powrót na górę strony