Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 04.02.2014

Dzięki reakcji przypadkowej osoby oraz interwencji wilanowskich mundurowych kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za swoje czyny. Tadeusz S. wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a wczoraj policjanci przedstawili mu zarzut. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Mundurowi z Wilanowa zostali powiadomieni, że ulicą Powsińską w kierunku centrum prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania peugeota i chwilę później w rejonie skrzyżowania z ulicą Okrężną zauważyli dwa stojące samochody, a między nimi kobietę i mężczyznę.

Jak ustalili funkcjonariusze to właśnie kobieta zwróciła uwagę na peugeota. Z jej relacji wynikało, że samochód jechał całą szerokością drogi i wszystko wskazywało na to, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Kierująca toyotą dojechała do peugeota, a kiedy zatrzymali się na światłach, podeszła do samochodu, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Mundurowi wylegitymowali kierowcę, którym okazał się Tadeusz S. 52-latek miał problem z utrzymaniem równowagi i funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało mu ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń, wyszło także na jaw, że kierowca do marca 2016 roku posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali 52-latka za popełnione przestępstwa.

Wczoraj funkcjonariusze przedstawili zarzut Tadeuszowi S. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie w takim stanie w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych może mu grozić kara do 5 lat więzienia.
mb/ij

Powrót na górę strony