Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek

Data publikacji 03.02.2014

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd, na wniosek prokuratury, wobec Łukasza B. podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło przy ulicy Magicznej. Kierujący hondą na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku zdarzenia pasażer hondy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Po 23.00, w piątek 24 stycznia, przy ulicy Magicznej, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący hondą na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku zdarzenia pasażer hondy poniósł śmierć na miejscu.

W trakcie zbierania materiału dowodowego, okazało się, że kierujący hondą Łukasz B. miał dwa promile alkoholu w organizmie. Ogromne znaczenie dla dalszego toku sprawy miały ustalenia na miejscu zdarzenia załogi Sekcji Obsługi Zdarzeń Drogowych. Śledczy natomiast ustalili, że mężczyzna był już karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do maja 2015 roku.

25-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości, przy czym czynu tego dopuścił się będąc już skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Decyzją sądu, wobec Łukasza B. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

ea/ms
 

Powrót na górę strony