Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo

Data publikacji 31.01.2014

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy na Mokotowie zatrzymali 25-latka podejrzanego o wyłudzenie pożyczki ratalnej na zakup laptopa i telefonu. Mężczyzna podpisując umowę kredytową posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Mężczyzna w jednym ze sklepów na terenie Mokotowa zakupił na raty laptopa i telefon. Kiedy okazało się, że 25-latek podpisując umowę kredytową posłużył się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i nie ma zamiaru spłacać pożyczki, o sprawie zostali powiadomieni policjanci.

Kiedy informacja o tym przestępstwie dotarła do funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą, policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna i zatrzymali go. Okazało się, że 25-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Poza tym Marcin S. jest osobą bezrobotną i nigdy nie pracował w firmie widniejącej na zaświadczeniu. Dzisiaj usłyszał zarzut za oszustwo, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony