Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za napaść na kobietę

Data publikacji 31.01.2014

Zaledwie kilku godzin potrzebowali mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca zaatakował młodą kobietę i ukradł jej telefon komórkowy. Wczoraj Michał M. został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za to przestępstwo może mu grozić kara co najmniej trzech lat więzienia.

Na numer alarmowy Policji zatelefonowała kobieta, która poinformowała mundurowych, że została napadnięta. Z jej relacji wynikało, że w rejonie ulicy Dolnej, kiedy wyciągnęła z torebki telefon, poczuła uderzenie w plecy. Potem nieznany jej mężczyzna przyłożył jej do szyi jakiś przedmiot , którym zadrapał ją, a potem ukradł aparat.

Informacja o tym zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli. Pokrzywdzona 25-latka zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Zaledwie cztery godziny później funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Michał M. trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj 30-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Teraz może mu grozić kara co najmniej trzech lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony