Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki i udzielał je nieletniemu

Data publikacji 31.01.2014

Najpierw policjanci z patrolówki zabezpieczyli 1,6 grama haszyszu i 0,7 grama mefedronu od wychowawcy ośrodka socjoterapeutycznego. Następnie funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch wychowanków, z których 17-letni Michał P. usłyszał dwa zarzuty, posiadania środków odurzających i udzielania ich nieletniemu. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata.

W nocy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali polecenie udania się do ośrodka socjoterapeutycznego, gdzie wychowawca znalazł dwa zawiniątka z narkotykami.

Mundurowi zabezpieczyli substancje, w komendzie technicy kryminalistyki zważyli je i poddali stosownym testom. Wówczas okazało się, że był to haszysz o wadze 1,6 grama i 0,7 grama mefedronu.

Reszta należała już do policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Jeszcze tego samego dnia pojawili się w ośrodku i zatrzymali dwóch 17-letnich wychowanków. W trakcie wykonywanych czynności ustalili, że narkotyki były własnością Michała P. Stróże prawa dowiedli również, że udzielał on środki odurzające swojemu nieletniemu koledze.

Młody człowiek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty. W sądzie odpowie za posiadanie narkotyków i udzielanie ich nieletniemu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

ea/jw
 

Powrót na górę strony