Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł fałszywy "wnuczek"

Data publikacji 31.01.2014

Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na wnuczka” wpadł w ręce kryminalnych z Targówka. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do zatrzymania Adama M. Z informacji policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonym podawał się za krewnego, a potem również za funkcjonariusza, przekonując, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. 35-latek, na wniosek Prokuratury, decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na Targówku, w wyniku zorganizowanej zasadzki, zatrzymali podejrzanego mężczyznę o usiłowanie oszustwa na tzw. „wnuczka”. Z ich informacji wynikało, że sprawca podawał się nie tylko za krewnego, ale również za funkcjonariusza. W trakcie rozmowy telefonicznej informował rozmówcę, że Policja wie już o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu przestępcy.

Kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć mężczyzna i wszystko wskazywało na to, że będzie próbować oszukać starszego mężczyznę. Pokrzywdzony, przekonany, że ma do czynienia z funkcjonariuszem, który wie o oszustwie i planuje zasadzkę na przestępców, pobrał z banku wszystkie swoje oszczędności, aby przekazać je rzekomemu krewnemu, który poprosił o 20 tys. złotych.

W tym momencie do akcji wkroczyli kryminalni. Adam M. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W Prokuraturze, podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. 35-latek, na wniosek Prokuratury, decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Pamiętajmy !
Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.51 MB)

Powrót na górę strony