Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znaleźli go w szafie

Data publikacji 22.01.2014

Funkcjonariusze z wydziału mienia zatrzymali 34-letniego Piotra K., podejrzewanego o kradzież. Policjanci musieli wyciągać mężczyznę z szafy, bo tam właśnie ukrył się przed mundurowymi. Mężczyzna od dłuższego już czasu unikał wszelkich kontaktów z policjantami, nie stawiał się także na dozór. A to właśnie postanowienie o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego, które zgubił na miejscu zdarzenia, zaprowadziło policjantów wprost do niego.

W połowie października do komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zaprosił do mieszkania poznanego w barze mężczyznę, razem spożywali alkohol, a wszystko z okazji urodzin zawiadamiającego. W pewnym momencie pokrzywdzony gorzej się poczuł i usłyszał jak jego gość wychodzi z mieszkania. W ostatniej chwili zareagował, bo zorientował się, że mógł zostać okradziony. Nie mylił się, mężczyzna zabrał mu portfel, pozostawił jednak po sobie coś, a było to postanowienie o zastosowaniu dozoru. I tak na podstawie tego dokumentu właśnie policjanci z wydziału mienia rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży, której wartość łącznie pokrzywdzony oszacował na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Po nitce do kłębka funkcjonariusze pionu operacyjnego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, kim był nieznajomy mężczyzna. Niestety 34-letni Piotr K. nie przebywał w miejscu zameldowania, ani też pod kilkoma innymi wskazywanymi adresami, nie stawiał się również na zarządzony dozór. Policjanci musieli przeprowadzić liczne czynności operacyjne i sprawdzenia, by dotrzeć bezpośrednio do 34-latka. Kiedy wczoraj z samego rana, tuż po 6.00 zapukali do drzwi właściwego mieszkania też nie od razu go zatrzymali. Trzeba było jeszcze dobrze go poszukać, bowiem ukrył się przed funkcjonariuszami w szafie.

W dalszej kolejności śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży.

ea/jw
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 956.46 KB)

Powrót na górę strony