Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za znęcanie nad dziadkami

Data publikacji 21.01.2014

32-letni Adam R. został zatrzymany przez policjantów z Nieporętu po tym jak jego dziadkowie złożyli zawiadomienie o znęcaniu się nad nimi. Mężczyzna groził swoim dziadkom pozbawieniem życia oraz wysadzeniem domu w powietrze odkręcając kurki z gazem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Nieporętu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania w rodzinie. Jak się okazało, 32- letni Adam R. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi dziadkami, z którymi mieszkał. Starsze małżeństwo powiadomiło, że wnuczek wszczyna awantury, niszczy sprzęty domowe, wyzywa, szarpie oraz grozi pozbawieniem życia używając do tego niebezpiecznych narzędzi takich jak nóż czy pałka.

Ostatnio jednak sytuacja osiągnęła apogeum, Adam R. odkręcił kurki z gazem grożąc wysadzeniem domu w powietrze. Powiadomieni policjanci z Nieporętu zatrzymali 32-latka i osadzili w policyjnym areszcie.

Prokurator przedstawił mu zarzuty znęcania się na dziadkami oraz wymuszenia rozbójniczego na ich osobach.

Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator i policjanci prowadzący sprawę wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

ek

Powrót na górę strony