Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za włamanie i znęcanie

Data publikacji 16.01.2014

Policjanci z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu włamał się do zaparkowanego samochodu. Mężczyzna zabrał skrzynkę z narzędziami, żarówki, płyny antykorozyjne, olej oraz dwie puszki piwa. Dariusz S. usłyszał również zarzuty za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 12-letnim synem. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do przestępstwa doszło kilka dni temu. Sprawca włamał się do samochodu zaparkowanego przy ulicy Jasnodworskiej i zabrał z niego skrzynkę z narzędziami, żarówki, płyny antykorozyjne i butelkę oleju. Mężczyzna nie pogardził również dwoma puszkami piwa. Właściciel oszacował straty na kwotę 420 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z żoliborskiego komisariatu. Funkcjonariusze prowadzili czynności operacyjne zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Wspólna praca policjantów z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego przyniosła oczekiwane efekty. Policjanci zatrzymali Dariusza S.

Podczas wykonywania czynności wyszło na jaw, że przez ostatnie pół roku mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 12-letnim synem.

Funkcjonariusze z Żoliborza już przedstawili Dariuszowi S. zarzuty za kradzież z włamaniem i groźby karalne. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

eb/aw

 

Powrót na górę strony