Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze z puszek WOŚP trafiły do portfela

Data publikacji 13.01.2014

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież. Kwestujący 17-latkowie przy pomocy noża i pęsety wyjęli w sumie ponad 500 złotych w banknotach o różnych nominałach. Mężczyźni przyjechali do Warszawy ze Skarżyska Kamiennej, tam w jednym ze sztabów mieli się rozliczyć z puszek. Wpadli w drodze na dworzec.

Do zatrzymania przez policjantów dwóch kwestujących 17-latków doszło wczoraj popołudniu około 16:30. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły przedmioty, które wolontariusze mieli przy sobie. Duży kuchenny noż, pęseta i linijka nie są raczej atrybutami osób zbierających pieniądze dla WOŚP.

Szybko wyszło na jaw, że przy pomocy tych właśnie przedmiotów 17-latkowie wyjmowali banknoty z puszek pozostawiając w nich tylko monety. Kwestujący przyznali się do tego. Dlatego po prawie 8 godzinach zbiórki pieniędzy w puszkach tych wolontariuszy znajdowało się zaledwie trochę drobnych. Ponad 500 złotych policjanci ujawnili w portfelach należących do mężczyzn.

17-latkowie przyjechali do Warszawy ze Skarżyska Kamiennej, zostali zatrzymani w drodze na dworzec. Za to wykroczenie może grozić kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony