Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 3,3 promila, gdy jechał skuterem z 3-letnim synem

Data publikacji 16.06.2009

Policjant z Izabelina na ulicy Izabelińskiej zauważył mężczyznę na skuterze. Styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być nietrzeźwy. Gdy Roberta D. zatrzymano do kontroli drogowej, okazało się, że mężczyzna przewozi 3-letniego synka. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenie policjanta. 35-latek miał 3,3 promila alkoholu we krwi.

Wczoraj wieczorem, kilka minut po rozpoczęciu służby, policjant z Izabelina na ulicy Izabelińskiej zauważył mężczyznę jadącego na skuterze. Wszystko wskazywało na to, że kierujący może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowił to sprawdzić i zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że Robert D. jechał ze swoim 3-letnim synkiem, którego przewoził z przodu. Mężczyzna, najprawdopodobniej rozzuchwalony wcześniej wypitym alkoholem, nie podporządkowywał się poleceniom policjanta.

W tym czasie na miejsce z pomocą przybył funkcjonariusz z babickiej patrolówki. Szybko też okazało się, że wcześniejsze przypuszczenia policjanta potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał 3,3 promile alkoholu we krwi.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że mężczyzna swoim zachowaniem mógł doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ego

Powrót na górę strony