Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za groźby

Data publikacji 03.01.2014

Policjanci z Mokotowa po raz kolejny interweniowali wobec Bogusława T. w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowania przez niego gróźb karalnych wobec 24-letniej kobiety i jej znajomego. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Tym razem został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do mieszkania na terenie dzielnicy. Z relacji zgłaszającej kobiety wynikało, że kiedy wracała do domu ze swoim znajomym, przed klatką schodową stali dwaj mężczyźni, którzy zaczęli im grozić pozbawieniem życia. Policjanci ustalili, że obaj oddalili się w kierunku Alei Wilanowskiej i tam po krótkich poszukiwaniach zauważyli ich. Wojciech W. oraz Bogusław T. zostali zatrzymani. Do komendy zgłosili się pokrzywdzeni, którzy zostali przesłuchani w tej sprawie.

Funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwszy raz kiedy Bogusław T. mógł grozić swojej znajomej. Zaledwie dwa dni wcześniej mundurowi interweniowali w podobnej sprawie. Wtedy 37-latek również trafił do policyjnej celi i usłyszał aż cztery zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Tym razem mężczyźnie, podobnie jak i jego kompanowi grozi odpowiedzialność za grożenie pobawieniem życia 24-latce i jej znajomemu. Na dalsze decyzje w tej sprawie Bogusław T. będzie oczekiwał w areszcie, ponieważ tym razem prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za kierowanie gróźb karalnych może grozić kara do 2 lat więzienia.
mb/ij

Powrót na górę strony