Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za rozbój na 19-latku

Data publikacji 31.12.2013

Zaledwie kilku dni potrzebowali mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, aby zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Cezary C. oraz Mariusz B. zaatakowali i okradli 19-latka, który wracał do domu. Obaj usłyszeli już w prokuraturze zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za to przestępstwo może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia w rejonie Alei Niepodległości. Jak ustalili wówczas funkcjonariusze, sprawcy zaczepili mężczyznę, który wysiadł na stacji metra i wracał do domu. Najpierw powiedzieli mu, aby kupił im alkohol w pobliskim sklepie, a potem zaatakowali i okradli. Napastnicy przyparli go do ściany budynku, kilkukrotnie uderzyli w twarz i zabrali telefon komórkowy, scyzoryk oraz kartę bankomatową, którą się potem posłużyli.

Dzięki policjantom zwalczającym przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu mężczyźni, którzy mogą mieć związek z tym przestępstwem zostali ustaleni. Najpierw został zatrzymany 19-letni Mariusz B. Następnego dnia w ręce funkcjonariuszy trafił 18-letni Cezary C. Obaj mężczyźni oznajmili stróżom prawa, że wiedzą za co trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Cezary C. oraz Mariusz B. są podejrzani o rozbój. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za to przestępstwo może im grozić kara do 12 lat więzienia.
mb
 

Powrót na górę strony