Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z sądowym zakazem spowodował kolizję

Data publikacji 30.12.2013

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało mu ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W rejonie skrzyżowania ulic Hynka i Radarowej stracił panowanie nad peugeotem i uderzył w drzewo. 38-latek złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 19:00 policjanci zostali wezwani w rejon skrzyżowania ulic Hynka i Radarowej, gdzie miała miejsce kolizja. Okazało się, że kierowca peugeota stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Badanie stanu trzeźwości 38-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna do kwietnia 2014 roku ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. Tym razem 38-latek będzie odpowiadał za to, że nie stosował się do wyroku sądu oraz kierował w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.
ew/ij

Powrót na górę strony