Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wykupić swoje winy

Data publikacji 30.12.2013

Dzielnicowi z Wawra zatrzymali 38-letniego Pawła K. Mężczyzna kierował samochodem mimo sądownie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów aktywnego aż do 2017 roku, do tego był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i zaproponował funkcjonariuszom przyjęcie łapówki w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i zapomnienie o całej sprawie. Tym sposobem zatrzymany odpowie za popełnienie trzech przestępstw.

Wczoraj z samego rana, podczas obchodu rejonu służbowego, dzielnicowi z Wawra spostrzegli jadącego volkswagena, którego kierowca najprawdopodobniej nie potrafił do końca zapanować nad pojazdem. W pewnym momencie auto zatrzymało się, a policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Kiedy mundurowi podeszli do samochodu, od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego autem. 38-letni Paweł K. był pijany. Po sprawdzeniu wszystkich danych w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do 2017 roku. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że Paweł K. miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu. Wtedy właśnie 38-latek usiłował wręczyć stróżom prawa łapówkę w kwocie 50 złotych, obiecując jednocześnie dopłacenie większych pieniędzy, a wszystko w zamian za zapomnienie o całej sprawie i odstąpienie od dalszych czynności.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś zajmą się nim policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze po zgromadzeniu wszystkich materiałów doprowadzą 38-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty i zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

jw/aw

Powrót na górę strony