Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nieuczciwy kasjer

Data publikacji 30.12.2013

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 28-letni kasjer podczas dokonywania płatności kartą kredytową przez klientów sklepu wpisywał do terminala dodatkowe 100 złotych. W ten sposób Dawid M. wyłudził pieniądze od dwóch osób, ale pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Mundurowi zostali powiadomieni, że mężczyzna, który jest zatrudniony na stanowisku kasjera w jednym ze sklepów na terenie Ursynowa, prawdopodobnie oszukuje klientów. Wszystko wyszło na jaw, kiedy do placówki zgłosił się jeden z nich, informując, że do jego rachunku, który regulował przy pomocy karty płatniczej, zostało dopisane 100 złotych. Początkowo wyglądało to na pomyłkę, ale kiedy w sklepie pojawił się kolejny klient z podobną sprawą, zostali o tym powiadomieni funkcjonariusze.

Z informacji policjantów wynika, że Dawid M. już od dłuższego czasu oszukiwał klientów sklepu. 28-latek przy dokonywaniu płatności w systemie elektronicznym kartą kredytową za zakupiony towar wpisywał dodatkowe 100 złotych. W ten sposób mógł wyłudzić pieniądze nawet od kilkudziesięciu osób. Na tym etapie postępowania mężczyzna jest podejrzany o dwa oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony