Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wyłudzenie usług telekomunikacyjnych

Data publikacji 29.11.2013

Policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzenie telefonów oraz usług telekomunikacyjnych z salonu jednego z operatorów telefonii komórkowej oraz o sfałszowanie zaświadczenia o zatrudnieniu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty oszustwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Łączne straty szacuje się na kwotę blisko 4 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu uzyskali informację o próbie wyłudzenia telefonów oraz usług telekomunikacyjnych, do której miało dojść w jednym z salonów sieci komórkowej.

45-letni Andrzej B., aby podpisać umowę posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Okazało się, że mężczyzna podał we wniosku, jako miejsce pracy firmę, w której nie pracował. Policjanci przystąpili do działań mających na celu udaremnienie transakcji.

Andrzej B. został zatrzymany, kiedy pojawił się w salonie, aby podpisać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Kryminalni ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Za przestępczym procederem stał również 25-letni Piotr K., który prawdopodobnie podrobił zaświadczenie i przekazał go znajomemu, aby posłużył się tym dokumentem w salonie.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej cel. Śledczy ustalili, że obaj zatrzymani działając w ten sam sposób zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych i wyłudzili dwa telefony komórkowe w innym salonach sprzedaży.

Piotr K. usłyszał zarzut oszustwa i podrobienie dokumentu natomiast Andrzej B. odpowie za oszustwa i posłużenie się sfałszowanym zaświadczeniem. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

ab/aw

Powrót na górę strony