Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Używając paralizatora żądali zwrotu długu

Data publikacji 20.11.2013

Policjanci z Bemowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Gdy napastnicy spotkali się z odmową wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i grożąc pozbawieniem życia przy pomocy paralizatora i zakuwając go w kajdanki żądali pieniędzy w kwocie 20 tys. złotych. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu i już usłyszeli zarzuty za pozbawienie wolności i zmuszanie do określonego zachowania. Wobec nich zastosowano dozór policyjny.

Niespełna kilka dni temu, późnym wieczorem do wracającego z pracy pokrzywdzonego podjechał samochód, wewnątrz którego siedziało trzech mężczyzn, którzy chcieli wyegzekwować zwrot długu.

Napastnicy zachowywali się wyjątkowo agresywnie i bezwzględnie w stosunku do pokrzywdzonego. Gdy spotkali się z jego odmową wciągnęli go do przestrzeni ładunkowej iveco, gdzie grożąc pozbawieniem życia przy pomocy paralizatora, zakładając mu kajdanki, żądali zwrotu pieniędzy w kwocie 20 tys. złotych. W pewnym momencie pokrzywdzonemu udało się uciec i wezwać policję. Bardzo szybko mundurowym udało się sprawców zatrzymać.

24-letni Hubert G., 31-letni Paweł T. i 21-letni Piotr M. usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności i zmuszania do określonego zachowania. Wobec nich prokurator zastosował policyjny dozór. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony