Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjny rozbój, aby wyłudzić odszkodowanie

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z Ochoty wykryli kolejne fikcyjne przestępstwo. 33-letni Krzysztof M. zgłosił kradzież telefonu, ponieważ chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września do komisariatu przy ul. 17 Stycznia zgłosił się 33-letni Krzysztof M., który twierdził, że został napadnięty. Z jego relacji wynikało, że sprawca najpierw przewrócił go na ziemię, a potem przeszukał mu kieszenie i ukradł telefon komórkowy. Poszkodowany wartość strat wycenił na 1600 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po dokładnej analizie materiałów zgromadzonych w tej sprawie funkcjonariusze kilka dni temu ustalili, że do kradzieży tego telefonu nigdy nie doszło, a jego właściciel chciał wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Ustalenie czy dany rozbój jest tzw. „zgłoszeniówką” to drobiazgowe ustalenia w oparciu, o które przestępstwa tego typu są wykrywane, a sprawcy karani. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań grozi kara do 3 lat więzienia.

ea/ew
 

Powrót na górę strony