Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek podejrzany o uszkodzenie ogrodzenia i kradzież kamer

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego mińskiej Komendy rozwiązali sprawę uszkodzenia betonowego ogrodzenia, okalającego jedną ze szkół w gminie Mińsk Mazowiecki. Podejrzanym o zniszczenie ogrodzenia, a dodatkowo o kradzież dwóch kamer szkolnego monitoringu, został 17-letni Robert K. mieszkaniec jednej z podmiejskich miejscowości. Policjantom udało się odzyskać kamery, które mężczyzna ukrył na drzewie na jednym z mińskich placów zabaw. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia dwóch przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Na terenie jednej ze szkół w gminie Mińsk Mazowiecki miał miejsce incydent, który naraził placówkę na straty finansowe. Nieznane osoby bądź osoba, uszkodziły betonowe ogrodzenie, a później urwały dwie kamery szkolnego monitoringu.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni, którzy postanowili namierzyć sprawcę i odzyskać skradzione kamery. Policjanci wytypowali kilka osób, które mogły być widziane na terenie szkoły, w dniach kiedy doszło do kradzieży i aktu wandalizmu.

W rezultacie do policyjnego aresztu trafił 17-letni Robert K. z mińskiej gminy. Kryminalni namierzyli też miejsce gdzie ukryto kamery. Był to plac zabaw pod jednym z bloków przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Młody mężczyzna tam właśnie, między gałęziami, ukrył kamery.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów, opracowano zarzut karny, który przedstawiono Robertowi K. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.93 MB)

Powrót na górę strony