Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z Woli zatrzymali 35-letniego Rafała K. Mężczyzna podczas nieporozumienia, jakie wywiązało się między klientami klubu ugodził mężczyznę nożem w szyję. Sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w nocy przy ul. Olbrachta. Dyżurny wolskiej komendy został powiadomiony przez pogotowie o mężczyźnie ranionym nożem. Policjanci błyskawicznie podjęli czynności i już po kilku minutach byli na miejscu. Funkcjonariusze zastali przed klubem osoby wzywające pomocy oraz pogotowie ratunkowe, które zabierało do szpitala mężczyznę z raną ciętą szyi.

Podczas szczegółowych oględzin technik kryminalistyki zabezpieczył ujawniony nóż, którym prawdopodobnie posłużył się sprawca. Szybko też ustalili, wstępny przebieg zdarzenia i zatrzymali 35-letniego Rafała K. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/jb
 

Powrót na górę strony