Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za rozbój, kradzież i przywłaszczenie

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa. Sebastian M. ma na swoim koncie rozbój oraz kradzież. Wcześniej w ręce funkcjonariuszy trafił także jego wspólnik Ryszard K., który usłyszał dodatkowo zarzut za przywłaszczenie. Łupem 18-latków za każdym razem był telefon komórkowy. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani. Za te przestępstwa może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Ryszard K. został zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia do sprawy, która miała miejsce kilkanaście dni temu. Z informacji stróżów prawa wynikało, że 18-latek na terenie wilanowskiego centrum handlowego przywłaszczył telefon komórkowy, którego wartość oszacowano na kwotę blisko 1.900 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z Wilanowa. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, o jakie był podejrzewany Ryszard K. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna we wrześniu ukradł telefon komórkowy kobiecie. 18-latek wyrwał jej aparat z ręki i uciekł. W połowie października natomiast napadł na nieletniego, przy ulicy Bonifacego. Napastnik uderzył go w głowę , a potem ukradł mu „komórkę”.

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ma wspólnika. Dzięki wilanowksim stróżom prawa również i on trafił do policyjnego aresztu. Sebastian M. usłyszał już w prokuraturze zarzut za rozbój i kradzież. Ryszard K. odpowie także za przywłaszczenie. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowo aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za te przestępstwa może im grozić kara do 12 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony