Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty za rozbój

Data publikacji 31.10.2013

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali Patryka K. i Pawła W., którzy podejrzewani są o dokonanie rozboju na młodym mężczyźnie. Używając przemocy ukradli zgłaszającemu telefon komórkowy, portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie 100 zł. Wczoraj decyzją sądu 20-latek i 25-latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło cztery dni temu w Piasecznie. Policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w nocy, kiedy wracał do domu zaatakowało go dwóch mężczyzn. Napastnicy, używając przemocy, bijąc i kopiąc pokrzywdzonego, skradli mu telefon komórkowy, portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie 100 złotych. Zaraz po zdarzeniu uciekli.

Sprawę natychmiast przejęli kryminalni. Policjanci pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności tego rozboju. Na podstawie zebranych materiałów i relacji pokrzywdzonego błyskawicznie wytypowali osoby podejrzewane o dokonanie rozboju. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Patryka K. i 25-letniego Pawła W. Przy zatrzymanych policjanci ujawnili telefon komórkowy i dowód osobisty pokrzywdzonego, odzyskane rzeczy wrócą niebawem do właściciela.

Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i zostali doprowadzeni do sądu z wnioskami o areszt. Decyzją sądu Patryk K. i Paweł W. zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

hkk/ps


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.6 MB)

Powrót na górę strony