Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w Berlinie, rozbierali w Polsce

Data publikacji 26.10.2013

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem wv. 44-letni Miłosz U. i 22-letni Wojciech D. skradli samochód w Berlinie. Auto miało trafić do „dziupli” na terenie powiatu wołomińskiego. Wpadli w momencie, kiedy prowadzili samochód do Polski. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o kradzieże z włamaniem do samochodów. Tym razem wpadli 44-letni Miłosz U. i 22-letni Wojciech D. Mężczyźni zostali zatrzymani w Gryfinie w momencie, kiedy prowadzili do Polski skradzionego w Berlinie vw lt.

Samochód, jak ustalili funkcjonariusze, miał trafić do „dziupli” na terenie powiatu wołomińskiego i tam zostać rozebrany na części.

Grupa przestępcza, do której należeli zatrzymani działała na terenie Polski i Niemiec. Jej trzon stanowili mieszkańcy Szczecina i okolic. Działania zmierzające do rozbicia tej grupy stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową prowadzili we współpracy z niemiecka policją Landu Brandenburgii.

44 i 22-latkowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia zastosował wobec obu podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt.

ea
 

Powrót na górę strony