Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na ulicy okradł 89-letnią kobietę

Data publikacji 24.10.2013

Północnoprascy wywiadowcy zatrzymali 33-letniego Huberta K. podejrzanego o kradzież portfela 89-latce. Mężczyzna wykorzystał moment, że wokół pokrzywdzonej nie było innych osób, podbiegł do niej i wyjął z torby portfel wraz z pieniędzmi. Jak wynika z ustaleń policjantów Hubert K. niedawno opuścił zakład karny. Teraz ma szansę do niego powrócić - uslyszal zarzut kradzieży działając w okresie recydywy.

Do zdarzenia doszło pod koniec września br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że złodziej obserwował kobietę, która robiła zakupy. Mężczyzna wiedział doskonale, gdzie chowa ona portfel z pieniędzmi. Kiedy kobieta wracała z zakupów do domu, złodziej wykorzystał moment, że wokół 89-latki nie ma innych osób. Podbiegł do niej, otworzył torbę i wyjął portfel wraz z pieniędzmi, po czym odszedł. Pokrzywdzona powiadomiła Policję  i opowiedziała o całym zdarzeniu. W wyniku kradzieży straciła 400 złotych.

Północnoprascy wywiadowcy wpadli na trop mężczyzny, który był podejrzany o kradzież. Policjanci ustalili, że kradzieży dokonał najprawdopodobniej Hubert K. Już w chwili zatrzymania 33-latek przyznał się do kradzieży pieniędzy 89-latce. Dalej sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że Hubert K. był już wcześniej karany za różne przestępstwa i w kwietniu br. opuścił więzienne mury. Po zebraniu materiału dowodowego Hubert K. usłyszał zarzut kradzieży działając w okresie recydywy. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się i poddał dobrowolnie karze.

ms/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.23 MB)

Powrót na górę strony