Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili taksówkarza, bo odmówił wykonania usługi

Data publikacji 22.10.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o dotkliwe pobicie kierowcy taksówki. Mężczyzna z uwagi na stopień upojenia alkoholowego jednej z osób odmówił zabrania pasażerów. Wtedy niedoszli klienci rzucili się na taksówkarza. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Za pobicie napastnikom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w pobliżu jednej z dyskotek przy ulicy Mazowieckiej. Około godziny 2:00 z imprezy wracała grupa młodych osób, po ich zachowaniu wyraźnie było widać, że są nietrzeźwi. W pewnym momencie osoby te podeszły na postój taksówek i poprosiły kierowcę, aby zawiózł ich pod wskazany adres.

W tej samej chwili jeden z „imprezowiczów” źle się poczuł. Taksówkarz widząc jego kłopoty żołądkowe, odmówił zabrania niedoszłych klientów. To wywołało agresję pięciu mężczyzn, którzy bez chwili namysłu rzucili się na kierowcę taksówki kopiąc go i uderzając po całym ciele. Na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

Wezwani na miejsce śródmiejscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. 20-letni Adam M., 22-letni Piotr R., 20-letni Michał B., 19-letni Michał R. i 22-letni Paweł B. przyznali się do zarzucanego im czynu.

Za pobicie kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
rsz/ij

Powrót na górę strony