Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie indyjskie uprawiał w mieszkaniu w specjalnej skrzyni

Data publikacji 11.10.2013

Policjanci ze Stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli marihuanę. Podczas kontroli mieszkania Ambrożego W. w jednym z pokoi policjanci ujawnili domową uprawę konopi indyjskiej. Drewniana skrzynia wyposażona była we wszystkie niezbędne urządzenia wspomagające wzrost roślin. Policjanci zabezpieczyli także pestycydy oraz doniczki z roślinami. 20-latek usłyszał 3 zarzuty, grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od kontroli przeprowadzonej wczoraj wieczorem przez Stołecznych  policjantów z wydziału wywiadowczo patrolowego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzy podejrzanie zachowujące się osoby.
Podczas legitymowania jednego z mężczyzn policjanci zauważyli jak 20-latek próbuje pozbyć się czegoś  z kieszeni spodni. Okazało się, że schował tam tzw. dielerkę, foliowy woreczek z zapięciem strunowym, w którym znajdowała się marihuana.

Policjanci znaleźli także przy Ambrożym W. trzy kolejne dilerki a  w nich tabletki do rozpuszczania w wodzie z wklejoną instrukcją zażywania które zostaną przekazane do dalszych badań.

Funkcjonariusze udali się z zatrzymanym do jego mieszkania, aby sprawdzić czy nie ma w nim przedmiotów, których posiadanie jest zabronione, pochodzących z przestępstwa lub które mogłyby posłużyć do jego popełnienia.
Zaraz po przekroczeniu progu drzwi dało się wyczuć charakterystyczną woń. To, co policjanci zobaczyli w jednym z pokoi potwierdziło tylko ich przypuszczenia. 20-latek uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie.

Robił to w specjalnie skonstruowanej przez siebie drewnianej skrzyni. Skrzynia przykryta była kocem, wyposażona w lampę grzewczą i wentylatory, które wspomagały wzrost roślin. Ambroży W. używał  w tym celu także odpowiednich środków chemicznych.
Policjanci znaleźli również i zabezpieczyli trzy doniczki z krzewami konopi indyjskiej wysokości ponad 80 centymetrów.

Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do uprawy konopi i posiadania narkotyków. 20-letni Ambroży W. usłyszał 3 zarzuty, posiadania narkotyków, ich uprawy oraz posiadania urządzeń służących do tego celu. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.95 MB)

Powrót na górę strony