Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o zabójstwo siostry zatrzymana

Data publikacji 08.10.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę, która przyznała się do zabójstwa swojej 52-letniej siostry. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów prowadzących sprawę, Grażyna K. kawałkiem szkła zadała 52-latce kilka ran ciętych w okolicy szyi, co prawdopodobnie doprowadziło do wykrwawienia się kobiety, a w efekcie tego jej śmierci. Za zabójstwo 54-letniej Grażynie K. grozi 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Na wniosek policjantów oraz prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony piątek, późnym wieczorem przy ulicy Mostowej. Jak ustalili policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, tego dnia kobiety spożywały tam wspólnie alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Jak wynika z relacji podejrzanej 54-latki, pokłóciła się z siostrą o jednego z mężczyzn, którego znały i papierosy.

Grażyna K. prawdopodobnie właśnie wtedy podniosła leżący na ulicy kawałek szkła i zadała nim swojej siostrze kilka ran ciętych w okolicy szyi. Zakrwawioną i konającą 52-latkę zostawiła w murowanej studzience okna piwnicznego kamienicy. Z relacji świadków wynika, że zaraz po tym Grażyna K. szukała kogoś, kto ma telefon komórkowy, aby wezwać pogotowie. Na ratunek było za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Kobieta na początku twierdziła, że znalazła swoją siostrę w kałuży krwi i nie wie, co się stało. Próbowała także skierować oskarżenia o napaść na swoją siostrę na inne osoby. W końcu przyznała się do popełnienia tego przestępstwa i opowiedziała śledczym, co tak naprawdę się stało. Zatrzymana 54-latka usłyszała zarzut z art.148 § 1 kodeksu karnego, za co grozi 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Na wniosek śródmiejskich policjantów oraz prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres 3 miesięcy.

ea/rsz
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.21 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.36 MB)

Powrót na górę strony