Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działali metodą na „legendę”

Data publikacji 03.10.2013

Dwoje obywateli Słowacji zatrzymali policjanci z Bielan. Alica B. i Stefan B. pod legendą opieki za bagaż, w którym miało znajdowało się 10 000 dolarów, usiłowali wyłudzić od starszego mężczyzny 10 000 złotych. Oboje odpowiedzą teraz za usiłowanie oszustwa. Ponadto 38–latek został rozpoznany przez kolejnego pokrzywdzonego, który na początku września stracił 10 000 złotych.

Policjanci z Bielan zatrzymali obywateli Słowacji, którzy pod legendą opieki za bagaż, w którym miało znajdowało się 10 000 dolarów, usiłowali wyłudzić od starszego mężczyzny 10 000 złotych. 38-latkowie poprosili starszego mężczyznę, o przechowanie im kuferka z pieniędzmi, chcąc w zamian 10 000 złotych. Na tę sytuację najechali policjanci, którzy od razu zorientowali się, że cudzoziemcy szukają ofiary. Alica B. i Stefan B. zostali zatrzymani. W kuferku, którym miało być 10 000 dolarów było zaledwie kilkaset.

Policjanci ustalili, że obywatele Słowacji kilka minut wcześniej próbowali oszukać w ten sam sposób innego starszego mężczyznę, który zaprosił ich do mieszkania. Na szczęście żona mężczyzny zorientowała się, że cudzoziemcy chcą ich oszukać i wyprosiła ich z mieszkania.

Cudzoziemcy trafili do komendy przy ulicy Żeromskiego. Stefan B. został rozpoznany przez kolejnego pokrzywdzonego. Mężczyzna, który dał się oszukać na początku września, przekazał 38-latkowi 10 000 złotych. Obywatel Słowacji usłyszał zarzuty za oszustwo i usiłowanie oszustwa.

Alicja B. odpowie za usiłowanie oszustwa i posiadanie poszukiwanego telefonu komórkowego. Ponadto kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę w Krakowie. Obojgu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony