Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczeństwo na „Pikniku Rodzinnym”

Data publikacji 30.09.2013

W ramach zorganizowanego przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie Pikniku Rodzinnym - „Zdrowa i Aktywna Rodzina” policjanci wołomińskiej Komendy – Oficer Prasowy asp. szt. Tomasz Sitek i asp. Andrzej Kopała wraz ze swoim psem służbowym spotkali się z mieszkańcami powiatu, gdzie przekazali szczególnie najmłodszym uczestnikom pikniku zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z rozpoczętym rokiem szkolnym oraz zbliżającym się okresem jesienno – zimowym. Nie zabrakło też konkursu podczas którego do wygrania były zestawy rowerowe.

Starostwo Powiatowe oraz powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Wołominie w ubiegłą sobotę na parkingu przez budyniem Starostwa i Urzędu Miasta Wołomin zorganizowali Piknik Rodzinny – „ Zdrowa i Aktywna Rodzina” . Do udziału w tej imprezie zaproszeni zostali również policjanci wołomińskiej Komendy. Oficer Prasowy asp. szt. Tomasz Sitek oraz asp. Andrzej Kopała wraz ze swoim psem służbowym „Diana” czynnie uczestniczyli w pikniku, promując zasady bezpieczeństwa, szczególnie wśród najmłodszych. Policjanci zaprezentowali nie tylko radiowozy policyjne w których każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy policjant, lecz również tresurę służbowego psa.

Dodatkową atrakcja był konkurs zorganizowany przez funkcjonariuszy. Dzieci w przedziale wiekowym 7 – 11 lat miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie jak prawidłowo powinien być ubrany rowerzysta i co na wyposażeniu powinien mieć rower aby bezpiecznie poruszać się pod drodze. Trzy młode osoby otrzymały nagrody główne – zestawy rowerowe ( kask, kamizelka odblaskowa, światła rowerowe, opaski odblaskowe), pozostali uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia – odblaski. Drobne upominki promujące bezpieczeństwo policjanci przekazywali również najmłodszym przy radiowozach.

ts/ak

Powrót na górę strony