Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nastolatek

Data publikacji 30.09.2013

Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii zatrzymali 13-latka. Funkcjonariusze, na podstawie posiadanych informacji podejrzewali, że chłopiec dopuścił się podpalenia domu w Wesołej. Dalsze, wnikliwe czynności operacyjne wykazały, że 13-latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie znacznie więcej wykroczeń i przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają dokładnie ilu czynów dopuścił się zatrzymany, i zapowiadają kolejne zatrzymania.

Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich w trakcie prowadzonych czynności wpadli na trop nastolatka, który najprawdopodobniej dopuścił się podpalenia domu jednorodzinnego w Wesołej. Funkcjonariusze po wykonaniu wszystkich niezbędnych ustaleń i sprawdzeń zatrzymali chłopca. Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że 13-latek rzeczywiście uszkodził budynek mieszkalny powodując straty w wysokości 6 tysięcy złotych. To jednak nie koniec. Funkcjonariusze przeprowadzili szeroko zakrojone czynności operacyjne, które wykazały, że nastolatek na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy nie raz wstępował na drogę niezgodną z prawem.

Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że chłopak prawdopodobnie kilkakrotnie włamywał się do pojazdów, z których kradł różne drobiazgi, np.: papierosy, czy scyzoryk. Zdarzyło się także, że usiłował dokonać kradzieży z włamaniem samochodu. Podejrzewany jest również o uszkodzenie bankomatu, wiaty przystankowej, drzwi do klatki schodowej, czy pawilonu handlowego.

Aktualnie funkcjonariusze dokładnie weryfikują wszystkie zdarzenia i sprawdzają ilu dokładnie wykroczeń i przestępstw dopuścił się 13-letni Adrian. Jednocześnie policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania nieletnich w tej właśnie sprawie.
jw

Powrót na górę strony