Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden paragon miał pomóc w pozyskaniu dwóch urządzeń

Data publikacji 30.09.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o oszustwo. Jeden z mężczyzn kupił młotowiertarkę, po czym wyszedł z nią z supermarketu przekazując paragon swojemu koledze. Ten wrócił do sklepu wziął identyczne urządzenie i z tym samym paragonem, który miał potwierdzać zakup bez płacenia za nie, opuścił supermarket. W samochodzie trzeciego z mężczyzn, który czekał na swoich kompanów policjanci znaleźli przedmioty, które również mogą pochodzić z przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w jednym z centrów handlowych. Pracownicy ochrony zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Pierwszy z nich wszedł do sklepu, kupił młotowiertarkę, wziął paragon i wyszedł. Po chwili podszedł do innego mężczyzny i przekazał mu swój paragon.

Kilka minut później drugi z mężczyzn wszedł do supermarketu, wziął z półki identyczne urządzenie warte prawie 500 złotych i z przekazanym wcześniej paragonem w ręku opuścił sklep nie płacąc za towar.

Pracownicy ochrony ujęli mężczyzn przed centrum handlowym a o tym, co się stało powiadomili policję. Wezwani na miejsce policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 39-letniego Piotra B. i 31-letniego Jacka M.

Policjanci ustalili także, że przed budynkiem w vw passacie na w/w mężczyzn czeka 42-letni Marek Ł. On również został zatrzymany. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Policjanci prowadzący sprawę będą teraz wyjaśniać wszystkie jej okoliczności.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
rsz/ij

Powrót na górę strony