Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka przed policjantami zakończyła się kolizją

Data publikacji 30.09.2013

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca Legionowa. Na ul. Zegrzyńskiej spowodował kolizję mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie został ranny. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, a także wykroczenia spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Z soboty na niedzielę około 3.00 w nocy załoga wydziału ruchu drogowego patrolowała ul. Zegrzyńską w Legionowie. W pewnym momencie mundurowi zauważyli toyotę yaris, której kierujący na widok radiowozu postanowił zawrócić.

Policjanci natychmiast zrównali się z kierującym toyotą i podali mu latarką znak do zatrzymania. Kierowca zlekceważył polecenie policjanta i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg bocznymi ulicami miasta.

W pewnym momencie 33-letni Mariusz M. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię, a następnie w znak drogowy B-36. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny, który spowodował kolizję okazało się, że ma on 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wiózł pasażerkę. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także spowodowanie kolizji i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/ek
 

Powrót na górę strony