Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani „na gorąco” w trakcie włamania do samochodu

Data publikacji 30.09.2013

Dzięki szybkiej reakcji i podjętej interwencji wywiadowców z północnopraskiej komendy doszło do zatrzymania „na gorąco” dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do iveco. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w momencie szabrowania wnętrza pojazdu, drugi „stał na czatach”. Obaj trafili w ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy, którzy dzięki analizie spraw i zebranemu materiałowi dowodowemu, udowodnili jednemu z podejrzanych jeszcze sześć innych kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie dzielnicy.

W nocy przy ulicy Białostockiej wywiadowcy z północnopraskiej patrolówki zauważyli mężczyznę, który świecił latarką wewnątrz zaparkowanegop pojazdu. Tym bardziej zwróciło to uwagę funkcjonariuszy. Na miejscu policjanci zauważyli wybitą szybę w pojeździe i szabrującego wnętrze iveco mężczyznę. Ten, na widok policjantów, wybiegł z pojazdu i podjął próbę ucieczki. Podejrzany, po krótkim pościgu, został zatrzymany. Wywiadowcy zatrzymali również stojącego „na czatach” drugiego z mężczyzn.

Rafał K. i Mariusz P. trafili do policyjnej celi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu dokładnie przeanalizowali prowadzone sprawy. Funkcjonariusze, na podstawie zebranego materiału dowodowego, udowodnili Rafałowi K. jeszcze sześć innych kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie dzielnicy. W północnopraskiej komendzie Rafał K. usłyszał łącznie siedem zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Mariusz P. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms
 

Powrót na górę strony