Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W sobotę groźby, w niedzielę kradzież rozbójnicza

Data publikacji 28.09.2013

31-letni Sebastian W. wpadł w ręce policjantów podczas legitymowania, ponieważ był operacyjnie poszukiwany przez kryminalnych z południowopraskiej komendy. Mężczyzna dwa dni z rzędu przychodził do tego samego sklepu, niestety nie po zakupy jakby mogło się wszystkim wydawać. Pierwszego dnia groził ekspedientce, która uniemożliwiła mu dokonanie kradzieży, a drugiego dnia dopuścił się już kradzieży rozbójniczej, kiedy sprzedawczyni stanęła mu na drodze tuż po tym, jak ukradł napój energetyzujący uderzył ją w twarz i odepchnął. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Kilka dni temu policjanci z wywiadu podjęli interwencję w sklepie spożywczym. Zostali wezwani przez pokrzywdzoną ekspedientkę. Z relacji kobiety wynikało, że pewien młody mężczyzna ukradł napój energetyzujący, a kiedy ona stanęła mu na drodze i zażądała oddania towaru uderzył ją w twarz, odepchnął i uciekł. Wywiadowcy bardzo szybko ustalili kim był napastnik, znali go z wcześniejszych interwencji. Niestety od razu nie udało się zatrzymać 31-letniego Sebastiana W. bezpośrednio po zdarzeniu.

Sprawa trafiła do kryminalnych i dochodzeniowców . W trakcie wykonywania czynności procesowych z pokrzywdzoną wyszło na jaw, że dzień wcześniej dokładnie ten sam mężczyzna również odwiedził ten sklep, wtedy jednak nie zdołał niczego ukraść, bo przeszkodziła mu jedna z pracownic, na co 31-latek zareagował bardzo agresywnie i zagroził jej pobiciem.

Kryminalni błyskawicznie przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności i sprawdzenia operacyjne i rozpoczęli poszukiwania Sebastiana W. Ten unikał jakiegokolwiek kontaktu ze stróżami prawa. Wpadł w ręce policjantów prewencji podczas legitymowania. Został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeprowadzili okazanie 31-latka obu pokrzywdzonym, które bez wahania go rozpoznały. Po skompletowaniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych i kradzieży rozbójniczej. W sądzie podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Sebastiana W.

ea/jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Powrót na górę strony