Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar, a potem sprawna ewakuacja

Data publikacji 27.09.2013

Wczoraj w ursynowskim komisariacie odbyły się ćwiczenia sztabowe w ramach doskonalenia umiejętności reagowania i koordynowania służb mundurowych w sytuacjach zagrożenia. Na holu budynku wybuchł pożar, a wszyscy zostali ewakuowani. Akcję gaśniczą przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17.

Wczoraj około 10.30 na pierwszym piętrze budynku ursynowskiego komisariatu policjanci zauważyli dym wydobywający się spod drzwi. Okazało się, że w jednostce wybuchł pożar, którego próba ugaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym nie powiodła się. Funkcjonariusz od razu zaalarmował przełożonego i rozpoczęła się ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję ratowniczo-gaśniczą.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji. Na jej zakończenie dowódca akcji ratowniczo-gaśniczej złożył meldunek Komendantowi. Następnie przy udziale kierownictwa policji i straży pożarnej omówiono przebieg ćwiczeń i podsumowano działania. Policjanci podziękowali komendantowi straży pożarnej oraz wszystkim strażakom za udział w ćwiczeniach.

mb

Powrót na górę strony