Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł do mieszkania pod nieobecność właścicielki

Data publikacji 27.09.2013

Policjanci z Żoliborza zatrzymali Leszka K. podejrzanego o kradzież komputera i telefonu komórkowego. Pod nieobecność właścicielki mężczyzna wszedł do mieszkania kobiety, bez jej zgody, wcześniej zabierając jej klucze. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzuty za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Leszek K. wykorzystał moment, gdy właścicielka mieszkania była na wakacjach i pod jej nieobecność wszedł do lokalu. Kobieta poznała mężczyznę kilka miesięcy wcześniej i nie podejrzewała, że mężczyzna zabierze jej klucze, wejdzie do jej domu i wyniesie laptopa i telefon komórkowy. Pokrzywdzona dopiero po powrocie z wakacji zorientowała się, że została okradziona. Kilka razy telefonicznie kontaktowała się z Leszkiem K. Mężczyzna obiecywał, że zwróci jej rzeczy, ale słowa nie dotrzymał. Kobieta w końcu złożyła zawiadomienie na policji.

Kryminalni z Żoliborza bardzo szybko ustalili prawdziwe dane tego mężczyzny i adres jego zamieszkania. Leszek K. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzuty za kradzież z włamaniem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

eb

Powrót na górę strony