Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł w policyjną zasadzkę

Data publikacji 27.09.2013

Policjanci wydziału kryminalnego z komisariatu w Wawrze przeprowadzili w pełni profesjonalne działania, które zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku 24-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy miał już odbierać od pokrzywdzonej nastolatki 1000 złotych. Tyle zażądał od niej w zamian za zwrot skradzionego jej wcześniej iPoda. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli poszukiwany aparat fotograficzny pochodzący z kradzieży. Niewykluczone, że 24-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw. Kryminalni zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie o kradzieży iPoda. Pokrzywdzoną była nastolatka, której sprzęt zginął podczas imprezy towarzyskiej.

Sprawą od razu zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Niedługo później skontaktował się z nimi po raz kolejny ojciec pokrzywdzonej, powiadomił stróżów prawa, że córka zaczęła otrzymywać s-smy, w których ktoś proponuje jej możliwość odzyskania iPoda, tyle że w zamian musi zapłacić tysiąc złotych. Autor wiadomości groził dziewczynie pozbawieniem życia w przypadku gdyby o wszystkim komukolwiek powiedziała.

Na szczęście ojciec pokrzywdzonej postąpił bardzo rozsądnie i zwrócił się z tym problemem do policjantów. Dzięki temu możliwe było profesjonalne przygotowanie działań i skuteczne, bezpieczne dla wszystkich, przeprowadzenie zasadzki.

Mężczyzna wyznaczył nastolatce miejsce spotkanie, dokładnie, krok po kroku, określał, co ma robić. Nie spodziewał się, że jest obserwowany i tuż przed spotkaniem z pokrzywdzoną został zatrzymany przez czujnych kryminalnych z Wawra. Funkcjonariusze odzyskali iPoda, który w zasadzie od razu mógł powrócić do prawowitej właścicielki. 24-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci dodatkowo odnaleźli i zabezpieczyli aparat fotograficzny pochodzący z kradzieży mieszkaniowej.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty paserstwa i jeden oszustwa. Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ zatrzymany może mieć związek z większa liczbą przestępstw.

ea/jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 752.54 KB)

Powrót na górę strony