Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za 7 włamań do domów

Data publikacji 26.09.2013

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn, którzy dokonywali włamań do domów na terenie powiatu grodziskiego. 24-latek i dwóch 23-latków usłyszeli łącznie 7 zarzutów popełnienia tych przestępstw w ostatnim miesiącu. Damianowi D., Przemysławowi Ż. i Kamilowi J. za kradzieże z włamaniami grozi nawet po 10 lat więzienia.

Od kilku tygodni grodziscy policjanci prowadzili wzmożone działania w celu ustalenia sprawców włamań do domów, do których dochodziło na terenie całego powiatu. Gdy tylko kryminalni wpadli na trop 3 mężczyzn, którzy mogli dokonywać tych przestępstw, szybko ustalili ich dane i miejsce przebywania. Cała trójka została zatrzymana w Podkowie Leśnej podczas przygotowań do kolejnych włamań. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli nożyce, klucze i rękawiczki, które służyły do dokonywania przestępstw. 24-latek i dwóch 23-latków trafiło do celi grodziskiej komendy.

Podczas dalszych czynności policjanci szczegółowo analizowali wszystkie zgłoszone przestępstwa włamań do domów w powiecie grodziskim i porównywali zabezpieczone ślady. W 7 przypadkach z ostatniego miesiąca potwierdzili, że tych czynów dokonali zatrzymani mężczyźni. Świadkowie przestępstw rozpoznali sprawców i zabezpieczony przez funkcjonariuszy samochód. Damian D., Przemysław Ż. i Kamil J. usłyszeli łącznie 7 zarzutów. Za dokonanie kradzieży z włamaniami grozi im nawet po 10 lat więzienia.

ea/kz
 

Powrót na górę strony