Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wytrzeźwiał i wpadł

Data publikacji 26.09.2013

Legionowscy kryminalni i funkcjonariusze z Serocka wyjaśnili okoliczności usiłowania kradzieży pojazdu, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Serocku przy ul. Warszawskiej. W sprawie tej został zatrzymany 35-letni Jacek K. Usłyszał zarzut. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek około 14.00 w minioną niedzielę. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawcy usiłowali dokonać kradzieży zaparkowanego samochodu marki honda. Ten proceder nie udał im się z uwagi na dodatkowe zabezpieczenia, które właściciel zamontował w swoim aucie.

Sprawcy jednak włamali się do pojazdu i zadowolili się tym, co było w środku czyli laptopem, akcesoriami do niego i innymi przedmiotami o łącznej wartości strat około 2 tys. złotych.

Policjanci pracując nad sprawą, typowali osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Po kilku dniach intensywnej pracy zebrali materiał dowodowy. Ustalili, że osobą, która prawdopodobnie dokonała tego przestępstwa jest 35-letni Jacek K. - mieszkaniec Warszawy.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w momencie, kiedy mężczyzna akurat opuścił stołeczny ośrodek dla osób nietrzeźwych w Warszawie. 35-latek był już w przeszłości karany za różne czyny.

Wczoraj od dochodzeniowców z Serocka mężczyzna usłyszał zarzut, przyznał się do niego i poddał dobrowolnie karze. Prokuratura rejonowa zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, trwają czynności odnośnie zatrzymania drugiego sprawcy przestępstwa.

ea/ek

Powrót na górę strony