Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł na oczach policjantki

Data publikacji 26.09.2013

33-letni Łukasz K. został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyzna, stojąc w sklepie na oczach umundurowanej policjantki z Woli, chował do plecaka gumy do żucia. Funkcjonariuszka natychmiast zatrzymała mężczyznę. Przy nim zabezpieczono ponad 100 opakowań gum do żucia. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w godzinach porannych. Do jednego ze sklepów przy ul. Anielewicza weszła umundurowana funkcjonariuszka z Woli. W chwili, gdy policjantka wybierała ze sklepowej półki asortyment, stojący obok niej mężczyzna chował do plecaka gumy do życia.

Mężczyzna widząc, że jest obserwowany przez nią nie zaprzestał przestępczego procederu. Funkcjonariuszka natychmiast przystąpiła do działania. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i próbował uciec. Jednak zanim zdążył to zrobić został obezwładniony przez kolegę z patrolu i przewieziony do komendy.

Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 opakowań gum do żucia. Straty oszacowano na blisko 280 złotych. Łukasz K. dobrze jest znany policji, wcześniej był już karany za przestępstwa podobne.

Śledczy przedstawili 33-latkowi zarzuty kradzieży, działając w okresie recydywy. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

ea/jb
 

Powrót na górę strony