Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi zatrzymany w sprawie oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 26.09.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego południowopraskiej komendy po przeprowadzeniu szeregu czynności operacyjnych i długotrwałej obserwacji zatrzymali 30-letniego Krzysztofa P. Jest on drugim podejrzanym w sprawie usiłowania dokonania oszustwa metodą „na wnuczka”. Dwa tygodnie temu wspólnie z 23-letnim Kamilem G. chcieli wyłudzić od starszej kobiety 2200 złotych.

Dosłownie dwa tygodnie temu pisaliśmy o zatrzymaniu na gorącym uczynku mężczyzny, który metodą „na wnuczka” chciał wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. 23-letni Kamil G. usłyszał wówczas zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Jak ustalili operacyjnie kryminalni, 23-latek nie działał sam. Funkcjonariusze bardzo szybko wpadli na trop drugiego mężczyzny, który zresztą był pomysłodawcą i organizatorem całego przestępczego przedsięwzięcia.

Niestety zatrzymanie 30-letniego Krzysztofa P. nie było łatwe. Mężczyzna unikał jakiegokolwiek kontaktu ze stróżami prawa i przez cały czas ukrywał się. Policjanci nie dawali za wygraną. Przeprowadzili niezbędne sprawdzenia i czynności operacyjne, po czym podjęli długotrwałą obserwację. Tym sposobem zatrzymali 30-latka w momencie, kiedy chciał wsiąść do samochodu i odjechać.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Krzysztof P. usłyszał zarzut usiłowania dokonania oszustwa wspólnie i w porozumieniu z Kamilem G. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

ea/jw
 

Powrót na górę strony