Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł tyle, ile był w stanie unieść

Data publikacji 26.09.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało w trakcie prowadzonego postępowania, kilkakrotnie w różnych miejscach w centrum Warszawy powyrywał i ukradł ozdobne krzewy bukszpanu. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 46-letniego Ryszarda W. na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 47-latka, który przed jednym z biurowców przy ulicy Nalewki powyrywał i próbował ukraść 17 krzewów o wartości ponad 600 złotych.

Dzięki temu zatrzymaniu i ustaleniom procesowym oraz pracy operacyjnej policjantów, którzy zajęli się sprawą okazało się, że Ryszard W. ma związek także z dwoma innymi podobnymi przypadkami kradzieży ozdobnych krzewów iglastych. We wszystkich przypadkach sposób działania był bardzo podobny. Podejrzany „działał” pod osłoną nocy, kradł tyle ile był w stanie unieść, a krzewy po dokonanym przestępstwie po okazyjnej cenie sprzedawał przygodnym nabywcom między innymi na lokalnych bazarkach. W sumie ukradł rośliny o łącznej wartości przekraczającej 5000 złotych

Ryszard W. przyznał się do zarzucanych mu czynów twierdząc, że potrzebował pieniędzy, a to jego zdaniem był najłatwiejszy sposób na ich zdobycie. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany i karany właśnie za kradzieże. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 46-letniego Ryszarda W. na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony