Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

Data publikacji 26.09.2013

Ponad 200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z mokotowskiego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Nielegalny towar został ukryty w samochodzie, w którym znajdowały się paczki z owocami i warzywami. Funkcjonariusze zatrzymali też kobietę, która sprzedawała papierosy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 lub kara grzywny.

Policjanci udali się w rejon ulicy Puławskiej, ponieważ otrzymali informację, że mogą być tam sprzedawane papierosy niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. W trakcie czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na samochód, z którego sprzedawano owoce i warzywa. Stróże prawa zauważyli, że do pojazdu podszedł mężczyzna i wszystko wskazywało na to, że kupił paczkę papierosów. Kiedy policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, dokładnie sprawdzili auto i znaleźli tam, schowany pod blatem, na którym znajdowały się paczki z owocami i warzywami, nielegalny towar.

Policjanci zabezpieczyli 205 paczek papierosów różnych marek o wartości rynkowej blisko 3 tys. złotych. Zatrzymano kobietę, która je sprzedała . Funkcjonariusze przewieźli ją wraz z zabezpieczonym towarem do komendy. Tam została przesłuchana, a po czynnościach zwolniona. Teraz sprawą zajmą się pracownicy urzędu celnego.

ea/mb

Powrót na górę strony