Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką i bratem

Data publikacji 26.09.2013

W ręce funkcjonariusze wpadł agresywny mężczyzna, podejrzewany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką i 5 lat młodszym bratem. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 18-letni Michał M. nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, wyzywał swoich bliskich i ubliżał im, żądał pieniędzy od matki i brata, wielokrotnie dotkliwie pobił 13-latka, zmuszał go do wykonywania różnych prac domowych, zakłócał mu sen, rzucał w niego ciężkimi przedmiotami i nożem, matce z kolei groził, że ją zabije, a także uderzał ją, popychał , rzucał na ściany i meble. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Dochodziła północ, kiedy to policjanci z patrolówki zostali skierowani na interwencje domową w jednym z mieszkań na terenie Grochowa. Pomocy wzywała kobieta.

Na miejscu stróże prawa ustalili, że 18-letni syn pokrzywdzonej od półtora roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i swoim 13-letnim bratem. Z relacji domowników wynikało, że Michał M. terroryzuje rodzinę. Nadużywa alkoholu, wszczyna awantury, podczas których wyzywa wszystkich i im ubliża. Wielokrotnie groził matce, że ją zabije, potrafi ją bić, popychać, szarpać za odzież, rzucać na ściany i meble. Do tego wszystkiego bardzo często rzucał w brata i matkę ciężkimi przedmiotami, zdarzyło się nawet, że rzucał nożem. Jest agresywny wobec 13-latka, notorycznie stosuje wobec niego przemoc, zmusza go do wykonywania wielu czynności, zakłóca mu spokój i sen, straszy go i grozi pobiciem. Podczas interwencji 18-latek był bardzo agresywny również wobec policjantów. Nie potrafił opanować swoich złych emocji i znieważył mundurowych kierując pod ich adresem szereg obelg i wulgaryzmów. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Michała M.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy i kryminalni. Zgłaszająca złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, śledczy natomiast zebrali wszystkie materiały i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili zatrzymanemu zarzuty.

Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

ea/jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 775.29 KB)

Powrót na górę strony