Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za oszustwa i fałszerstwa

Data publikacji 25.09.2013

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letnią Natalię G., która podejrzana jest o dokonanie oszustw. Kobieta najpierw pożyczyła pieniądze od dwóch osób w kwotach, 32.500 złotych oraz od 20 tysięcy złotych. Niedługo później, przy pomocy sfałszowanych dokumentów, próbowała przekonać swoich wierzycieli, że jest wypłacalna i ma środki finansowe na swoim koncie, a nawet, że już dokonała przelewów zwracających część zaciągniętych pożyczek.

Jakiś czas temu do komendy wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu dokonania oszustw. Z materiałów przedłożonych przez pokrzywdzonych wynikało, że pewna kobieta pożyczyła pieniądze od dwóch osób. Najpierw było to 32.500 złotych pożyczone od mężczyzny, a potem kolejne 20 tysięcy od kobiety. W dalszej kolejności dłużniczka zaczęła przedkładać obu wierzycielom rozliczne dokumenty bankowe, które miały poświadczać, że ma ona na swoim koncie pieniądze i jest wypłacalna. Posunęła się nawet do tego, że okazała potwierdzenia dokonania przelewów zwracających im część pożyczek. Niestety bardzo szybko okazało się, że wszystkie te dokumenty zostały najprawdopodobniej sfałszowane. Kobieta nie posiadała na swoim koncie tak wysokich środków finansowych, ani też nie dokonała żadnych przelewów na rzecz osób od których pożyczyła pieniądze.

Sprawa trafiła do wydziałów dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego. Policjanci od razu przeanalizowali dokumenty i podjęli niezbędne czynności. Kryminalni przeprowadzili szereg ustaleń i sprawdzeń operacyjnych. A na koniec zatrzymali 25-letnia Natalie G. Kobieta wydawał się być bardzo zaskoczona wizytą policjantów. Nie podejrzewała, że sprawa może wyjść na jaw.

W wydziale dochodzeniowym, na podstawie zgromadzonego matriału dowodowego, 25-latka usłyszała dwa zarzuty dopuszczenia się oszustw przy użyciu sfałszowanych dokumentów.
Dziś w prokuraturze zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie dozoru wobec podejrzanej.

ea/jw

Powrót na górę strony