Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukańczy proceder

Data publikacji 26.09.2013

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat, którzy są podejrzewani o zakup sprzętu elektronicznego w sklepach internetowych przy wykorzystywaniu nielegalnie pozyskanych danych z kart płatniczych. Obu zatrzymanym za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń stołecznych funkcjonariuszy mężczyźni od kilku miesięcy dokonywali zakupów sprzętu elektronicznego – laptopów, iPadów, telefonów komórkowych, itp. – w sklepach internetowych. Za zamówiony sprzęt płacili wykorzystując nielegalnie pozyskane dane z kart płatniczych wydanych przez zagraniczne banki.  

Policjanci, w miejscach zatrzymań Pawła R. i Piotra W., odnaleźli klika sztuk sprzętu elektronicznego  zakupionego w ten sposób. Z dotychczas zebranych przez mundurowych informacji wynika, że zatrzymani przeprowadzili w ten sposób kilkanaście transakcji kupna, które łącznie opiewają na kwotę nie mniejszą niż 50 tys. złotych.

Obu mężczyznom grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

aw

Powrót na górę strony