Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedną paczkę niósł, 10 zdążył już ukryć w miejscu zamieszkania

Data publikacji 25.09.2013

22-letniego Kamila J. zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Chłopak w godzinach nocnych z terenu osiedla, gdzie były wykonywane prace remontowe zabrał 10 paczek styropianu, które zdążył już ukryć w miejscu zamieszkania. W ręce mundurowych wpadł, gdy niósł do domu kolejne jedenaste opakowane. Już usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości blisko 500 złotych. Czyn jakiego się dopuścił zagrożony jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce uzyskali informację, z treści której wynikało, że na terenie osiedla, gdzie trwają prace remontowe może dochodzić do kradzieży materiałów budowlanych. Policjanci postanowi objąć ten rejon szczególnym nadzorem. Kilka minut przed północą zauważyli osobę niosącą paczkę styropianu. Na widok oznakowanego radiowozu mężczyzna odrzucił niesione przez siebie przedmioty i próbował szybko się oddalić. Już po chwili 22-latek jednak znalazł się w rękach policjantów.

Kamil J. początkowo nie potrafił powiedzieć dlaczego uciekał przez policjantami, oraz skąd miał niesiony przez siebie styropian. Ustalenia, jakie przeprowadzili policjanci i dalsze rozpytanie mężczyzny wskazały, że materiał budowlany został skradziony z pobliskiego osiedla, gdzie trwały prace remontowe. Oprócz zabezpieczonego styropianu, jaki 22-latek niósł, w miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne 10 opakowań.

Wartość towaru została oszacowana na kwotę blisko 500 złotych. Kamil J. już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Czyn, jakiego się dopuścił, zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony