Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywacza na „gorąco"

Data publikacji 25.09.2013

Policjanci z północnpraskiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez obywatela, który szarpał się z włamywaczem. Zgromadzony przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie Sławomirowi L. jeszcze innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał łącznie siedem zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów działając w okresie recydywy. 43-latek przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze w wymiarze trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Było około 10 rano. Policjanci z północnopraskiej patrolówki zostali zaalarmowani o tym, że właściciel skody szarpie się na ulicy z włamywaczem. Widząc co się dzieje, funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Sławomir L. został zatrzymany.  Z ustaleń policjantów wynikało, że podejrzany wybił szybę w pojeździe i usiłował dokonać kradzieży radioodtwarzacza z panelem o łącznej wartości 700 złotych.

43-latek trafił do izby wytrzeźwień. Podejrzany w chwili zatrzymania miał trzy promile alkoholu  w organizmie. Dalej sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy. Analiza zdarzeń i zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwoliły udowodnić podejrzanemu jeszcze inne przestępstwa. Sławomir L. usłyszał łącznie siedem zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów. Mężczyzna włamywał się do pojazdów na terenie dzielnicy. 43-latek przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

ms/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.01 MB)

Powrót na górę strony